מדורי תוכן

הרב גד מאיר שמחוני

הרב גד מאיר שמחוני הרב גד מאיר שמחוני

עשה לך רבהרב גד מאיר שמחוני - עשה לך רב. עד לא מזמן, כאשר היו לאדם יהודי בעיות כלשהן, הוא היה הולך לרב כדי לשאול לעצתו. כיום יש לנו אופציות נוספות לקבל ייעוץ אישי ומקצועי בכל תחומים החיים, אבל אתם לא חייבם להיות אנשים דתיים, כדי לפנות לרב גד מאיר שמחוני כדי לקבל עצה טובה המבוססת על המסורת היהודית והרפואה המשלימה. שילוב מנצח של שני עולמות.

הרב גד משמש בפועל כרב בית הכנסת 'נווה שמואל'בראשון לציון. ברזומה העשיר שלו, יש בין היתר, תפקידי מטפל ויועץ, מרצה, מנהל בית ספר תיכון, תואר MA בחינוך, בוגר המכון הישראלי ללימודי נישואין ומשפחה, יועץ ומטפל זוגי, מנחה לנישואין, מטפל בדמיון מודרךובשיטות נוספות מתחום הרפואה המשלימה ומנהל את המרכז הרוחני "כוכב מאיר – מרכז להעצמה אישית ומשפחתית."

מה שיטת העבודה שלך ואיך היא עולה בקנה אחד עם תפקידך כרב?
"אני עובד בגישה משולבת בה יש מרכיבים מתחום המסורת היהודית וגם מעולם הרפואה המשלימה. ישנן שיטות שונות שבהן ניתן להיעזר כדי לסייע לאנשים שנתקלים בכל מיני בעיות בחיים וצריך לדעת להתאים ולטפל בדרכים שיכולות לעזור בכל מקרה לגופו. למשל, אני משתמש לצורך אבחון במספר כלים: צבעים וציורים, דמיון מודרך, שיטת סילווה, פרחי באך וEFT . אני גם מעביר קורסים וסדנאות בנושאים של פתרון משברים ומרצה על מגוון נושאים כמו תקשורת בין אישית, בעיות רגשיות, חינוך ובריאות. אני גם מדריך לפיתוח עסקים, מטפל ומחזק ביטחון ודימוי עצמי אצל אנשים הזקוקים לכך. במרכז "כוכב מאיר" ישנם מטפלים נוספים שעוסקים בטיפול בשיטות אלו ואחרות המתאימים לאנשים שונים. כל אדם מקבל את הטיפול המתאים לו ולבעיותיו ואת המטפל המתאים."

באיזה בעיות/מחלות אתה יכול לעזור באופן אישי או במרכז?
"אני והצוות המקצועי שלי מטפלים בסוגים שונים של בעיות החל מהתמכרויות שונות, בין אם מדובר במזון מתוק או אוכל בכלל, עישון, אלכוהול, סמים, שהן ההתמכרויות המוכרות ביותר, אך אנו עוסקים בכלל ההתמכרויות. כמו כן, אנו מטפלים בתסמונות שונות: המעי הרגיז, השמנת יתר, פחדים וחרדות, גמגום ודיסלקציה, כאבים ומיגרנות ועוד...."

מה הייחוד שלך כמטפל אישי וזוגי?
"הייחוד שלי הוא נקודת המבט, הגישה האבחון והטיפול. אנשים מגיעים אליי כשהחיים לא ממש מסתדרים להם... אני מאבחן מה הבעיה האמיתית ואז קובע את צורת הטיפול. למשל הגיע אליי זוג שנמצא על סף גירושים. האישה שסבלה ממיגרנות נוראיות במשך עשר שנים, הייתה נרגנת ונרגזת כל הזמן וכל מה שבעלה עשה, לא מצא חן בעיניה או לא הספיק לה..... בדקתי את העניין בכובד ראש ולעומק והבנתי שהמתח והעצבנות של האישה נובע מתוך בעיה פיזית של חילוף חומרים לקוי. בשלב הראשון התחלתי לטפל בה באמצעות הדרכה לתזונה נכונה ותוספי מזון. אחרי תקופה מסוימת, היא נרגעה והתאזנה מבחינה פיזית ורגשית והמתח הפנימי שלה ירד פלאים. בנוסף הדרכתי את הבעל איך לטפל בה באמצעות 'תרגיל' שמרפא באופן מיידי כאבי ראש. כך גם הפכתי את הבעל ל'שותף' לתהליך הריפוי שלה. הוא הפך להיות ה'מטפל שלה', אחרי שהבין שהיא לא נגדו אלא פשוט סובלת... בשלב הבא, עבדתי איתם על מערכת היחסים שביניהם ועל עיצוב תקשורת חדשה ומשמעותית יותר עד שהגענו לתוצאה חיובית."

איך אתה מצליח לאבחן בצורה מדויקת כל כך מה הבעיה?
"אני משתמש בין היתר בפענוח ציורים ובמבחן הצבעים של הפסיכיאטר מרק לושר משוויץ. העבודה מתבצעת על בסיס שמונה צבעים שעל המטופל לדרג אותם מהצבע האהוב עד לדוחה ביותר. זה מבחן ניטראלי כי לכל אדם יש צבעים שהוא מעדיף ואחרים – שהוא פחות מתחבר אליהם. לכן קל לבצע את המבחן, בעוד שלי, בחירות הצבעים שלו משמשים לניתוח מושלם של הבעיות. גם אם הייתי שואל את המטופל הרבה מאוד שאלות, לא הייתי יכול להגיע לרמת דיוק כזאת, ובמיוחד לא במהירות שכזאת, מה עוד שלעיתים קרובות אדם עונה תשובות שהוא חושב שמצפים ממנו לענות, או שהוא חושב שיעמידו אותו באור יפה יותר. רמת הדיוק של מבחן הצבעים גבוהה מאוד ורק כדי לסבר את האוזן: באקדמיה הצבאית הגבוהה ברוסיה (מגביל לפו"מ בישראל), לא מקבלים קצינים לקידום לדרגות קצונה בכירות, אלא אם כן נבחנו במבחן זה ונמצאו מתאימים. בנוסף, אני משתמש באבחון בפרחי באך וקלפים של אושו שכתבתי להם פרשנות יהודית מובהקת. על ידי בחירת הקלפים והתמונות- קל יותר לאדם להביע את עצמו ולומר את מה שהוא 'רואה'. "

אפשר להגיע אליך גם לטיפול בבעיות פיזיות?
"אני מטפל בבעיות פיזיות במגוון שיטות. בין היתר, על ידי הדרכה לתזונה נכונה, תוספי מזון ופרחי באך ועוד. במקרה שיש צורך, אני משלב כוחות ופועל מתוך שיתוף פעולה עם רופאים קונבנציונאליים הפתוחים לגישה ההוליסטית שמעורבים בטיפול באותו אדם".

מה החזון שלך?
"המרכז שלי הוקם לפני עשרים שנה ופועל היום משני סניפים בבני ברק וראשון לציון. החזון שלי להעניק טיפולים ולעזור לכמה שיותר אנשים, להרחיב ולהגדיל את צוות העובדים ולאמן ולהכשיר כמה שיותר מטפלים שיעבדו בשיטת העבודה שלי ויהיו זמינים לעזור לכל מי שזקוק לסיוע בכל תחום שהוא".

הרב גד מאיר שמחוני, מהווה גשר מכובד בין הרפואה המשלימה לרפואה הקונבנציונאלית ועולם הרוח היהודי. בעזרתו תוכלו להיגמל מהתמכרויות, לשקם ולשפר את חיי המשפחה, ללמוד איך להיות בני אדם בטוחים בעצמכם שמחים יותר ומצליחים בעבודתכם ובחייכם וכמובן- להיות בריאים יותר.

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר ופרטים נוספים על הרב גד מאיר שמחוני לחץ/צי כאן
או חייגו: 072-2285525
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


3247 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

eft, תזונה נכונה, מיגרנות, השמנת יתר, תוספי מזון, ייעוץ אישי, פחדים וחרדות, הרב גד מאיר שמחוני, יועץ ומטפל זוגי, מנחה לנישואין, מטפל בדמיון מודרך, כוכב מאיר, צבעים וציורים, שיטת סילווה, התמכרויות, מאיר שמחוני

תן ציון למאמר זה

5.00