מדורי תוכן

רינה שלום

רינה שלום רינה שלום

באה מאהבהרינה שלום - באה מאהבה. במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את רינה שלום מפתח תקווה. רינה מטפלת ברפואה משלימה המתמחה ברפלקסולוגיה. בנוסף, היא מטפלת גם בעזרת פרחי באך ומתמחה בטיפולי רפלקסולוגיה לגוף-נפש, לשיפור מערכות יחסים, זוגיות ודימוי עצמי. רינה היא אחת מאותן נשים יוצאות דופן שניתן להגדירן כ"גדולות מהחיים". כמי שחוותה בעצמה, לא מעט קשיים בחייה, לא רק שהיא מתמודדת איתן באופן יוצא דופן אלא גם מטפלת ועוזרת לאחרים לנצח את הקשיים ולחוות את החיים במלואם ועל הצד הטוב ביותר.

לראות את חצי הכוס המלאה
המוטו של רינה שלום מורכב מכמה אמיתות נצחיות ואמונות בסיס שבנתה לעצמה: 'שום דבר טוב בחיים הוא לא מובן מאליו', 'צריך להודות כול יום על מה שיש', 'להסתכל על חצי הכוס המלאה', 'לא לרחם על עצמנו' ו'לקבל בברכה' את מה שהחיים מזמנים לנו! ומתוך כיבוד פרטיותה היא מעדיפה לא לספר את הטלטלות שעברה בחייה האישיים, וקובעת בוודאות ש'אם רוצים- הכול אפשרי למרות וכנגד כול הסיכויים'.

למה את מתכוונת?
"במהות שלי, אני בת אדם עם נטייה חזקה להושיט יד ולעזור לכול אדם בו אני נתקלת, גם אם זה קורה באקראי... מאז שאני זוכרת את עצמי, הייתה לי משיכה לתחום הרוחני והטיפולי. בשלב מסוים בחיים, עקב צורך ורצון לעזור לבן משפחה, הלכתי ללמוד קינסיולוגיה (מוח 1). בהמשך למדתי גם ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, פרחי באך, רייקי ועוד. הכלים האלה הפכו עם הזמן לחלק מהחיים שלי וכיום אני משתמשת בהם לטיפול, ייעוץ והדרכה לאנשים שמגיעים אליי לצורך התפתחות אישית ושחרור ממגבלות רגשיות ופיסיות. אני מאמינה שאם אנו רוצים להיות מאושרים ולחיות בתחושת שלווה, עלינו להבין שלא ניתן לשנות את המציאות אלא רק את הגישה שלנו למצב כזה או אחר.

אני בוגרת מכללת מהות, בחסות אוניברסיטת בר אילן, ברפלקסולוגיה משנת 2008. בשנה האחרונה למדתי רפלקסולוגיה אצל גלילה אוהבת ציון בשיטה ייחודית הנוגעת בשורש נפש האדם".

מה מייחד אותך?
"אני מקבלת פידבקים חיוביים ביותר מהמטופלים שלי. אומרים לי שאני רגישה ואינטואטיבית, מתחברת במהירות לבני אדם ומאפשרת להם לפתח כלפי אמון מידי ולהיפתח כלפי... במפגשים אצלי, גם אנשים מופנמים ביותר, ש'סגרו את עצמם' במשך תקופות ארוכות, נפתחים, מספרים סודות, בוכים ומשתחררים מנטל רגשי ש'סחבו על גבם' במשך שנים. אני מרגישה שהעבודה הטיפולית שלי היא יעוד ותפקיד אותו נועדתי למלא ואני רואה את היכולת הזאת כ'מתנה' משמיים".

למי את יכולה לעזור?
"קהל היעד שלי הוא אנשים שחווים קשיים בתחומים מגוונים החל מכאבי גב ומגרנות, בעיות במערכת העיכול, עייפות כרונית, חוסר שמחת חיים ומוטיבציה, מתחים ולחצים, חרדות ופחדים, חוסר ביטחון עצמי ודימוי אישי ירוד. טיפולי הרפלקסולוגיה מהווים כלי עיקרי לריפוי והרגעה. מגע חם ומלטף, תוך נגיעה בנקודות המתאימות, מאפשר לאדם לחוות שלווה פנימית גופנית, המקרינה כמובן גם על הנפש. אם המטופל בשל ומעוניין לעזור לעצמו ולעשות עבודה פנימית, ניתן במקביל לבצע תהליך נפשי- רגשי: שילוב של שיחות נפש מעמיקות כדי להגיע לתובנות ולמודעות. השיחות מתקיימות בצורת תשאול, הבנת הקשיים וקביעת נתיב לפתרונות אפשריים על סמך הבנות חדשות. אני מאמינה שכול מטפל מושך אליו את האנשים להם הוא יכול לעזור בצורה המיטבית ואולי זאת הסיבה שמגיעות אליי הרבה מאוד נשים שמתקשות בתחום הזוגיות".

איך בדיוק את עוזרת להן? האם אין ל'סימפטומים' אלה סיבות ומחסומים עמוקים הדורשים טיפול פסיכולוגי?
"איני מתיימרת לתת מענה במקרים בהם יש צורך ביעוץ פסיכולוגי. אני רק יודעת שאני מצליחה במידה רבה מאוד לעזור ללקוחות שמציגות קשיים בתחום הזוגיות. מבחינתי, זוגיות היא מושג רחב מאוד הכולל את היחסים שלנו עם עצמנו ועם הסביבה הקרובה והרחוקה יותר: בני משפחה, הורים, אחים ואחיות, בני/ות זוג, מעבידים ועובדים וכו'. כאשר אדם לא מרגיש ראוי וכמי ש'מגיע לו' לקבל יחס ראוי, הוא ימשוך וימגנט אליו אנשים שיאמתו את הסיפור הפנימי והאמונה שלו. רק כאשר תשתנה התפיסה העצמית, יחולו שינויים משמעותיים. למשל, הגיעה אליי בחורה לטיפול וסיפרה שהבעיה שלה כזאת: היא נמשכת תמיד לגברים עוצמתיים שבסופו של דבר נוטשים אותה, למרות שהיא עושה כול שביכולתה לרצות אותם...במהלך שיחות רבות שניהלנו, התברר שהיא הייתה מורגלת מילדותה ליחס דומה מאביה. לקח זמן עד שהיא הפכה להיות מודעות יותר והבינה מאיפה דפוסי ההתנהגות שלה נובעים, 'איפה זה פוגש אותה' ולמה היא חוזרת שוב ושוב על אותו 'תסריט' בחייה. הייתי צריכה להדליק 'פרוז'קטור' על התהליך ומשמעותו כדי שהיא תגלה איך לעשות את השינוי הנדרש. כאשר היא הבינה שהתת מודע שלה מוביל אותה לקשרים הרסניים (כי זה מה שהיא מכירה מהעבר), קלטה שעליה לעשות עבודה עם עצמה, ללמוד להעריך את עצמה מחדש ולהאמין שזכותה המלאה למשוך לתוך חייה את האדם/האנשים שבאמת יעריכו אותה בגלל מי שהיא במהותה הפנימית".

מה נמצא בבסיס האמונה שלך? מה הכוח המניע לשינוי?
"אם אנו רוצים להיות מאושרים ולחיות בתחושת שלווה, עלינו להבין שלא ניתן לשנות את המציאות אלא רק את הגישה שלנו למצב כזה או אחר. ישנם בחיים כול מיני מצבים 'לא רצויים' שנכפים עלינו: מחלה, תאונה, אובדן וכו'. במקרים כאלה, אי אפשר לשנות את המציאות והמוצא היחיד הוא קבלה וחמלה. למשל, אם למישהו יש אימא נכה ומוגבלת ואי אפשר לשנות את המצב, הדרך היחידה להשלים עם זה ולחיות עם זה בשלום פנימי, היא להתייחס ולפעול מתוך גישה של אהבה וחמלה, תוך נטרול כעס וטינה. רק כך ניתן לצאת ממקום של קורבנות ותחושת ה'למה זה קורה דווקא לי'. באותה מידה, אדם שמבסס וקובע את היחס שלו לעצמו, על סמך היחס של אנשים אחרים אליו, לא יגיע רחוק ובוודאי לא יחוש אושר והגשמה... אם אתה מרגיש שלא מעריכים אותך- אולי כדאי לבדוק איך אתה מתייחס לעצמך ומה אתה מקרין כלפי העולם. כאשר אנשים מבינים שאין כול סיבה לתת לאדם מבחוץ את הכוח המופרז ולקבוע במקומך את ערכך האמתי, כאשר אדם מפסיק 'להלקות' ולהאשים את עצמו, כאשר אדם מרגיש שיש לו זכות וחובה לחיות חיי אושר- אוטומטית הכול מקבל תפנית לטובה".

רינה שלום מפתח תקווה, מטפלת ויועצת רוחנית ורגשית, חיה מתוך הודיה תמידית לכול מה שהחיים מזמנים, רואה את עצמה כ'שלמה' בלי להיות מושלמת, ומלמדת את מטופליה לחוות את החיים מתוך איזון פיסי ורגשי, להאיר דרכים חסומות, למצוא אפשרויות נוספות ולהתחבר לכוח הטמון בתוכנו.

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
לפרטים נוספים חייגו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 817
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1204 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, עייפות כרונית, מגרנות, קינסיולוגיה, התפתחות אישית, חוסר שמחת חיים, רייקי, בעיות במערכת העיכול, מוח אחד, רפואה משלימה, מטפלת ברפואה משלימה, רינה שלום

תן ציון למאמר זה

0