מדורי תוכן

ראשי | מטפלים מומלצים | רוני טמלר

רוני טמלר

מסע רוחני למציאת היעוד האישי"אין החלמה מלאה ללא שינוי בהשקפה ובגישה, רגיעה מלאה של הנפש ואושר פנימי" אדוארד באך.

רוני טמלר עברה מסע אישי רוחני עד שמצאה את ייעודה בחיים. היום היא מטפלת בהילינג אנרגטי ועוד מספר שיטות בתחום הרפואה המשלימה המיועדות לסייע לאנשים שרוצים להתקדם ולשפר את חייהם.

מסע רוחני למציאת היעוד האישי
במשך שנים עבדה רוני כמזכירה בכירה בתחום האדמיניסטרציה. היא מעידה ש"לא ממש אהבתי את זה" אבל המשיכה במסלול השגרתי, עד שבערך בגיל שלושים, הרגישה תחושות של חוסר סיפוק הולכות וגוברות והבינה שהגיע הזמן לשינוי בחיים. היא עברה מספר קורסים עד שהגיעה ל"רידמן" בית הספר למקצועות הרפואה המשלימה שם 'גילתה' את ה'הילינג האנרגטי' והתרשמה מהפוטנציאל הטמון בו.

לאחר שסיימה מסלול של שלוש וחצי שנים, החלה לטפל באנשים, תוך כדי שילוב אלמנטים משיטות נוספות שלמדה: פרחי באך, שמנים ארומאתיים, רייקי ושיחות המועדות להעצים ולפתח את המודעות האנושית.

"הילינג אנרגטי הוא שיטה שקשה מאוד להסביר אותה אבל היא פשוט עובדת" מבהירה רוני את סוד הקסם. "השילוב של מגע עם שיחה עוזר במגוון בעיות שיש לאנשים ממצבי תקיעות וחוסר סיפוק כללי בחיים ועד כאבים פיזיים שלכאורה אין להם סיבה".

מה בדיוק מתרחש בהילינג אנרגטי שיכול לעזור?
"אנשים מגיעים לטיפול בגלל שלא טוב להם. הנסיבות והסיבות מגוונות ולכל אדם יש את הסיפור האישי שלו. אחד יספר על הבוס שמציק לו, השני על בן/ת הזוג שלא מבינים אותו, קשיים עם הילדים או במערכות יחסים וכו'. כשאדם מביא את עצמו למטפל ואומר "אני מרגיש לא טוב" זאת נקודת התחלה, בין אם מדובר בסימפטומים פיזיים או רגשיים. במהלך שיחת תשאול, אנחנו מבררים מה בדיוק 'לא טוב' ומה רוצים להשיג בחיים על מנת להרגיש מסופקים. המטופל שוכב על מיטת טיפולים והתהליך מתחיל במדיטציה על מנת להרגיע את הגוף והראש מהמתח בו אנו שרויים רוב הזמן. לפעמים אנחנו 'יוצאים' למסע של דמיון מודרך ומגיעים למקומות לא צפויים. הטיפול כולל מגע קל  במקומות כואבים או בעייתיים, בהתאם לצורך. למשל, אם אני מרגישה שיש חסימה באזור מסוים בגוף, שם אניח את הידיים ואזרים אנרגיית ריפוי מהיקום. במהלך הטיפול, נוצר תהליך של החלמה ואיזון שמשפר את ההרגשה בכל רובד אפשרי".

האם העברת אנרגיה היא תכונה מולדת שיש לאנשים מסוימים בלבד או שאפשר ללמוד אותה?
"העברת אנרגיות היא יכולת שיש לכולנו. אנחנו יכולים להעביר אנרגיות חיוביות לעצמנו ולסובבים אותנו. עם זאת, כמובן שכדי לעשות זאת באופן מקצועי, רצוי ללמוד את הטכניקה לעומק. בזמן הטיפול אני מרגישה באינטואיציה עמוקה איפה יש חסימה אצל המטופל. כשאני מניחה ידיים על המטופל, גם בגוף שלי נוצרות תחושות של עקצוצים וחום בידיים כתוצאה מזרימת אנרגיה. ה'שיחה' הנוצרת ביני ובין המטופל היא גם מילולית וגם מעבר לזה. הדברים הולכים ונפתחים והתמונה הופכת להיות ברורה יותר. כך למשל, יכול להיות מצב שאדם יגיע עם בעיה ספציפית ובדרך יגלה שבעצם הוא רוצה לשנות דברים אחרים. ברגע שנקודת ההשקפה משתנה, העובדות נראות אחרת לגמרי ומכאן גם ההרגשה שלנו לגבי המצב".

איך זה משפיע על מכאובים פיזיים?
"הסימפטומים נעלמים בהדרגה, כאשר אנו מבינים מה גורם להם. הגוף שלנו הוא מכונה נפלאה שמשדרת לנו מסרים כל הזמן. עד שלא נבין מה הכאב אומר לנו, לא נצליח לשחרר את הגורם שמתבטא בדרך עקלקלה בכאבים. לעיתים קרובות מאוד, אני פוגשת אנשים שהכאב הפיזי שלהם הוא ביטוי לבעיות רגשיות שמסתתרות מתחת לפני השטח. כולם יודעים שמתחים ולחצים מתמשכים הם בעלי השלכות קשות על הגוף! גם אני, אישית, מאמינה שהגוף והנפש משולבים זה בזה בלי יכולת להפריד בין השניים. אדם שסובל מכאבים יכול למצוא את הגורם בבעיה פיזית שיש לו או ברגשות כעס בעוצמה גבוהה, שהוא מסתיר מעצמו ביום יום. זאת כמובן רק דוגמה אחת... אנשים טעונים ברגשות שליליים מוצאים את עצמם במערבולות רגשיות שתחומים שונים, זאת כאשר אינם מודעים לסיבות העמוקות לכך. למשל, אישה שכועסת תמידית על בעלה יכולה לגלות במהלך הטיפול שזה בעצם רק ביטוי של רגש שלילי שהיא פיתחה בעבר הרחוק כלפי גברים או שהבעל משמש לה 'שעיר לעזאזל'. כשההבנה מחלחלת לתודעה, אפשר לעשות שינוי לכיוון הרצוי".

כמה זמן צריך לעשות טיפולים כדי להשתנות ולשנות את עצמנו?
"התהליך הוא הדרגתי וכל אדם מתקדם בקצב שלו. הרגלי חשיבה כמו כל הרגל אחר, המושרש בנו, לוקח זמן לשנות. בממוצע, התהליך עצמו מיועד להימשך כעשרה מפגשים, אולם יש פעמים, שאנשים נוטים להמשיך ולפתור בעיות נוספות אחרי שהם מתרשמים מהתוצאות הראשוניות..."

איך פרחי באך תורמים לקידום בתהליך מסוג כזה?
"יתרונה של השיטה היא פעילות בתחום הרגשי על פי עיקרון של 'דומה מרפא דומה'. כשאני מתאימה תמצית פרחי באך למטופל, היא מותאמת לו מבחינה אנרגטית ועובדת על מכלול תחומים בהם הוא זקוק לעזרה. אני יכולה להעיד על עצמי שבתקופות של תקיעות בחיים הפרטיים שלי, בין היתר בתקופה בה חיפשתי את עצמי מבחינה מקצועית, זה מאוד עזר לי לקבל החלטות. הרגשתי שמשהו בתוכי משתחרר ואני רואה את ה'תמונה הגדולה', ויכולה לקבל החלטות נכונות שמתאימות לי באמת. התמציות משחררות בין היתר מסטיגמות, פחדים וחששות שיש לנו ובהרבה מקרים עוצרות אותנו לעשות את מה שאנחנו רוצים באמת".

האם יש מאפיין או מכנה משותף ללקוחות שלך?
"מגיעים אליי אנשים מכל רובדי האוכלוסייה ובכל הגילאים עם מגוון בקשות ובעיות. למרות התקדמות בטכנולוגיה, ברפואה ובשאר תחומי החיים, הרבה מאוד אנשים סובלים מבעיות שלא נפתרות לאורך שנים. אנשים מתלוננים על כאבים לא מוסברים שהרפואה הקונבנציונאלית לא נותנת להם מענה מלבד תרופות כימיות שלכולן יש כידוע, תופעות לוואי שליליות. גם במישור הרגשי –נפשי, אף על פי שהחיים המודרניים "קלים" יותר מבחינה פיזית, אנשים רבים מחפשים את אותו 'משהו' לא מוגדר שאנו קוראים לו אושר, סיפוק והגשמה אישית. השיטות של רפואה משלימה הן טבעיות, השפעתן לאורך זמן והן יכולות לסייע לנו לחיות חיים בריאים יותר ומספקים יותר".

אושר- הוא עניין של החלטה!

"אל תאפשר למה שאתה לא יכול, להפריע למה שאתה יכול" ג'ון וודנר.

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר ופרטים נוספים על רוני טמלר לחצו כאן.
או חייגו עכשיו: 072-2285622

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


569 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

רייקי, שמנים ארומאתיים, רפואה משלימה, רוני טמלר, מסע רוחני, מטפלת בהילינג אנרגטי

תן ציון למאמר זה

5.00