מדורי תוכן

ספר לוטוס הזהב מחצלת הבשרים

ספר לוטוס הזהב מחצלת הבשרים ספר לוטוס הזהב מחצלת הבשרים

ההתייחסות לאהבה, לארוטיקה ולמין בתרבות הסינית- בכתיבה ובשירה, בחפצי אמנות ובפילוסופיה- תחילתה לפני יותר מחמשת אלפי שנים. כיוון שהיצירות שנכתבו או צויירו היו יקרות ערך, הן הוחזקו בחצרות הקיסרים והשליטים, נשמרו היטב ועברו מדור לדור, ממאה למאה וממילניום למילניום.לפני כאלף שנים החלה "נדידה" של ספרות ארוטית וחפצי אומנות ארוטיים מסין למדינות כגון יפן, הודו, טיבט או קוריאה, ובמקביל הפך הטפטוף הדליל של יצירות סיניות שהופנה למערב לזרם עז שמילא את ספריות בתי האצולה ואת המוזיאונים בערי אירופה.

"לוטוס הזהב" מביא יצירות ארוטיקה מפורסמות: "עשר שאלות", שיחות עם פילגש", "סו נו פאנג" (מתי ואיך לבוא במשגל), "דונגקסאנזי" (איך להכניס ואיך להוציא) וכדומה. כל היצירות מובאות בתרגום מלא, מלווה בהערות. הקובץ נערך על ידי ברט נורטון, מומחה לספרות הארוטית של המזרח הרחוק, ופורסם לראשונה בספר the golden lotus.
"מחצלת הבשרים" היא יצירת המופת הארוטית המפורסמת ביותר בסין. זהו רומן רב היקף שגיבורו הוא דמות קזנובה או דון ז'ואן סיני, המקדיש את חייו למעשי אהבה.

מחבר הספר, לי יו (1680-1610) לא הסתיר דבר בספרו זה, ולצד פרקים רומנטיים על אמנות הפיתוי, על אהבה ועל שברון לב, אנו מוצאים תיאורים חיים של משגלים, כולל תיאור הומוריסטי של ניתוח מסורתי להגדלת איבר המין! מכתביו של לי יו שרדו רק שתי יצירות- "מחצלת הבשרים" ואוסף סיפורים קצרים בשם "תריסר מגדלים"- אולם ידוע כי כתב יצירות נוספות שהושמדו עקב תוכנן הארוטי. הרומן רב ההיקף שלו פורסם לראשונה בשם "פאנג פאנג", הוטל עליו חרם למשך עשרות שנים, ואז הודפס שנית בשם "מחצלת תפילה לאהבת הבשרים". במערב ידוע הספר בשם "מחצלת הבשרים" או בשפ "טאו האוהבים,. מהדורה של הספר ראתה אור בשנת 1998 בשפה העברית, והיא מובאת כאן במלואה.

כל התמונות והאיורים בספר נלקחו מיצירות אמנות סינית מקוריות.

לפרטים נוספים ורכישת הספר לחצו כאן

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


507 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

ספר עידן חדש והעצמה, ספר לוטוס הזהב מחצלת הבשרים

תן ציון למאמר זה

0