מדורי תוכן

ספר עולמה הקסום של השינה

ספר עולמה הקסום של השינה ספר עולמה הקסום של השינה

אלפי שנים, נתפסה השינה כחלק בלתי נפרד מסדרי בראשית- עדות לחכמתו של הטבע, או לבינתם של האלים.השאלה `מדוע אנו ישנים?` לא הטרידה מנוחתו של איש. שינה נראתה מצב שהפריד בין יום פעילות אחד למשנהו, מצב בו לא קרה, כביכול, דבר, זולת חלומות, בהם לא ראה איש חלק מן השינה עצמה, אלא תוצאה של השפעה חיצונית על האדם הישן.

 

השינה הייתה פסק הזמן שבין ברכת `לילה טוב` לברכת `בוקר טוב` ותו לא.

 

"מה באמת מכיל לילה אחד של שינה? על כך מספר לנו פרופ` פרץ לביא, בכישרון הבעה בלתי רגיל, המבוסס על ידע מקצועי רב ועל תפישות חדשות של פיזיולוגית השינה והחלום, ביניהן קונספציית `האזור האסור` של ההירדמות". (מישל ז`ובא, ליון, צרפת 1992)

פרץ לביא סיים את לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה באוניברסיטת תל- אביב, ואת לימודי הדוקטורט בפסיכולוגיה פיזיולוגית באוניברסיטת פלורידה. ב- 1975 הצטרף לפקולטה לרפואה בטכניון, בה הקים את המעבדה לחקר השינה ואת המרכז לאבחון ולטיפול בהפרעות שינה. בשנת 1989 קיבל דרגה של פרופסור מן המניין, וב- 1992 נבחר לדיקן הפקולטה לרפואה. פרופ' לביא פרסם עד כה למעלה מ- 200 מאמרים מדעיים בחקר השינה והפרעותיה.

עוד מידע על ספר עולמה הקסום של השינה

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


564 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

ספרי רוחניות, בעיות שינה, בעיות שינה, חוסר שינה, הפרעות שינה, שינה, ספר עולמה הקסום של השינה, צמחי מרפא לשינה, בעיות שינה אצל תינוקות, הפרעות בשינה, ואבן כדור שינה, טיפול בנדודי שינה, טיפים לשינה טובה, כאבי גב בשינה, כדורי שינה, כדורי שינה טבעיים, מחסור בשינה, מכון שינה, מלטונין שינה, מעבדת שינה, פתרונות שינה, שינה על הבטן, שלבי השינה, תינוקות שינה, תרופות לשינה, תרופות סבתא לשינה, תרופות שינה, סיוטי לילה, סיוטים, קשיי הרדמות, טיפול בנחירות

תן ציון למאמר זה

0