מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | טיפולים ברפואה משלימה | קרניו סקראל - תרפיה בשילוב פרחי באך

קרניו סקראל - תרפיה בשילוב פרחי באך

קרניו סקראל - תרפיה בשילוב פרחי באך קרניו סקראל - תרפיה בשילוב פרחי באך

השם קרניו סקראל נגזר משמות העצמות המרכיבות את המערכת: קרניום - עצמות הגולגולת, וסקרום - שלושת עצמות האגן המחוברות בניהן ע"י ממברנות של רקמת חיבור ועמוד השדרה.למערכת הקרניו- סקראלית, בדומה למערכת הלב, הדם והנשימה, השפעה על מספר גדול של תפקודי גוף. חוסר איזון במערכת זו יכול להשפיע באופן ניכר על המוח וחוט השדרה וכן לגרום לחוסר תפקוד חושי (סנסורי), תנועתי (מוטורי) ואינטלקטואלי.

השם קרניו סקראל נגזר משמות העצמות המרכיבות את המערכת: קרניום - עצמות הגולגולת, וסקרום - שלושת עצמות האגן המחוברות בניהן ע"י ממברנות של רקמת חיבור ועמוד השדרה.

הראשון שגילה את התנועה בין עצמות הגולגולת היה סטודנט לאוסתאופטיה במיזורי בשם וויליאם סתרלנד. כבר בראשית המאה העשרים הוא חקר את מהות וחשיבות התנועה הזו. הוא ביצע על עצמו ניסויים באמצעות קסדה שנועדה להפעיל לחצים מבוקרים ומשתנים על אזורים שונים בראש. אשתו תיעדה את השינויים שחלו בהתנהגותו ובמצב בריאותו בעקבות הפעלת הלחצים האלה.

ג'ון אפלנדג'ר, אוסתיאופת ומנתח, הצליח לשפר את שיטותיו של סתרלנד בהצלחה רבה. במהלך ניתוח צווארי שביצע בשנת 1970,  הבחין אפלנדג'ר בתנועה ריתמית של המעטפת הקרומית של המוח וחוט השדרה בקצב של כ- 10 פעימות לדקה. מכך הסיק שהלחץ  משתנה באופן ריתמי. מחקרו הביא להתפתחות הטיפול הקרניו סקראלי. בשנת 1985 ייסד את מכון אפלנדג'ר בפאלם ביץ' שבפלורידה. מאז, אלפי מטפלים רפואיים למדו את  השיטה.

כיצד מתבצע הטיפול?
בשלב הראשון מתבצע אבחון. האבחון נעשה ע"י בדיקה והערכה של התנועה, הריתמוס בחלקים שונים של המערכת. הטיפול מתבצע במגע עדין מאד ולא פולשני (המטופל נשאר בבגדיו). המטפל "קורא" את תנועת המערכת באמצעות מישוש של עצמות הגולגולת, האגן ועצם הזנב, כיוון שהן מתחברות לממברנה הדוראלית המכילה את הנוזל התוך שידרתי. המגע העדין מסייע ליכולת הריפוי הטבעית של המטופל לשפר את האיזון הפיסי, הכימי והרגשי של הגוף.

מעצם יכולתו של הטיפול הקרניו סקראלי לעודד את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף, הטווח הטיפולי נרחב ביותר.

הטיפול יכול לעזור במצבים הבאים: כאב כרוני, יכולת תנועה מוגבלת, מפרקים נוקשים, אנרגיה ירודה, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בלסתות, בעיות למידה (דיסלקציה, דיסקלקולציה ועוד) הפרעות קשב, בעיות מחזור, כאבי גב, חוסר איזון , חוסר אנרגיה ועוד.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על מימי עזריאלי

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


630 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

טיפולים ברפואה משלימה, קרניו סקראל, מטפלים באמנות, מטפלים בפרחי באך, מטפלים-בפרחי-באך, מטפלת באמנות, מטפלת באומנות, מטפלת בפרחי באך, מטפלת-בפרחי-באך, טיפול באמנות, טיפול באומנות, לימודי תרפיה, לימודי תרפיה באומנות, תרפיה באומנות, תרפיה באומנות לילדים, תרפיה באומנות לימודים, תרפיה באומנות תואר שני, תרפיה באמנות לימודים, תרפיה באמנות תואר שני, תרפיה בהבעה ויצירה, ריפוי באומנות, ריפוי באמנות, מטפלים באומנות, מטפל באומנות, טיפול באומנויות, טיפול באומנות לילדים, טיפול באומנות תואר שני, טיפול באמנות לימודים, טיפול באמצעות אומנות, תרפיסטית באמנות, לימוד תרפיה, לימוד תרפיה באומנות, קורס קרניו סקראל, קורס קרניו סקרל, לימוד קרניו סקראל, מימי עזריאלי

תן ציון למאמר זה

5.00