מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | צמחי מרפא | יכולות הריפוי של צמחי מרפא

יכולות הריפוי של צמחי מרפא

יכולות הריפוי של צמחי מרפא יכולות הריפוי של צמחי מרפא

בצמחי המרפא מצויים יסודות פעילים החשובים לריפוי הגוף. היסודות הללו יכולים להיות בעלי מבנה חלבוני או שרשרות סוכר או אלקלאוידם שהמבנה שלהם מכיל חנקן.בצמחי המרפא מצויים יסודות פעילים החשובים לריפוי הגוף. היסודות הללו יכולים להיות בעלי מבנה חלבוני או שרשרות סוכר או אלקלאוידם שהמבנה שלהם מכיל חנקן.
לחומרים אלו השפעות מרפאות שונות ויכולת אנטיביוטית או אנטי ויראלית בעלי השפעה הורמונלית שמחזקים את מערכת החיסון.
בנוסף ליסודות הפעילים צמחי מרפא רבים הם אנטי אוכסידנטים, כלומר הם בולמים פעילות של רדיקלים חופשיים שפוגעים במבנה התא וכך מונעים שיבוש של פעילות והתחדשות תאי הגוף.

צמחים מכילים גם ויטמינים חיוניים לפעילות התא וכן יסודות קורט נדירים שבלעדיהם לא יוכל לפעול מנגנוני הנשימה של התא החי.
לאחר האבחנה מבררים מהן הסיבות בגללן האדם נקלע למצב חולי. מכאן עוברים לשלב בחירת צמחי המרפא המתאימים אישית לאותו מטופל. צמחי המרפא טובים לכל אדם לטיפול במחלה קיימת וגם למניעה. הצמחים מלווים את האדם ועוזרים לא בבעיותיו ומשפרים את בריאותו לאורך כל חייו.

בגיל ילדות מחזקים את החיסון של מערכת הנשימה בעיקר לטיפול ומניעת מחלות בקטריאליות וויראליות שמערכת החיסון טרם למדה להכיר. בגיל ההתבגרות צמחי מרפא טובים לאיזון הורמונלי, לריפוי פצעי בגרות. בשנות העשרים שלושים הם עוזרים להפרעות שמופיעות במערכת העיכול כמו נטייה לאולקוס, עצירות, נפיחות, להפרעות של כאבי ראש מיגרנותים ועוד.

הצמחים עוזרים לנשים עם הפרעות הורמונליות והם עדיפים פעמים רבות כטיפול מאזן צמחי, על פני לקיחת כדורים הורמונלים במצבים של ביוץ ומחזור לא סדירים עם הפרעות בפריון.

מגיל העמידה חשיבות הצמחים עולה, זאת עקב העדר תופעות לוואי שהופכים את התרופות הכימיות למסוכנות כל כמה שהאדם מזדקן.

היתרון של צמחי מרפא על תרופות כימיות הוא שהם חומרים טבעיים מעולם החי ולכן מוכרים לתאי הגוף האנושי ונספגים ופועלים היטב בגוף מבלי תופעות הלוואי המרובות של התרופות הכימיות.

השימוש בצמחי המרפא הוא לרוב פשוט, מספיקה חליטה של מספר צמחים במים רותחים כדי למצות מהם את החומרים הפעילים. לאחר ששותים את המיצוי המימי של הצמחים, ההרכבים הטבעיים נספגים במערכת העיכול, מגיעים לרקמות הפגועות ומרפאים אותן.

הסבל והחולי שאדם חש במקום מסוים בגופו, קורה מסיבות שונות ולפעמים מתחיל באזור אחר של הגוף. לדוגמה לכאבי ראש מספר גורמים; תפקוד לקוי של כיס מרה, עצירות, רגישות בקיבה, שינויים הורמונלים, התכווצות עורקי דם, מערכת העצבים.
ההרכבים האישים מכילים מספר סוגי צמחים אשר מווסתים פעילות של מערכות הגוף כמו יתר לחץ דם, מערכת העיכול ועוד.

רשימת הפעילות של צמחי המרפא ארוכה לכן נזכיר רק כמה מיכולות הריפוי שלהם:
חיזוק ההורמונים של הגבר
ספירת זרע נמוכה
הפרעות בתפקוד מיני
השפעה על הרירית של דרכי הנשימה
דלקת שקדים
דלקת אוזניים
סינוסים
ברונכיט
דלקת פרקים

חיזוק מערכת החיסון
זרימת דם
כאבי ראש
דימומים ברשתית העין
קטרקט
שיפור ראיה

אין מרשם אחיד לכל מחלה, יש צורך במרשם אישי המכיל מספר צמחים שמרפאים את האיבר או המערכת שנפגעה בגוף.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


569 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

עצירות, מערכת העיכול, מערכת הנשימה, ברונכיט, פצעי בגרות, קטרקט, אולקוס, מערכת החיסון, כיס מרה, דלקת פרקים, מערכת העצבים, דלקת אוזניים, סינוסים, רדיקלים חופשיים, ביוץ, פריון, מחלות, ריפוי, חנקן, אלקלאוידם, אנטי אוכסידנטים, ספירת זרע נמוכה, מאיר וינקלר, מידע על תרופות, מידע-על-תרופות, צמחי מרפא להורדת לחץ דם, צמחי מרפא לחץ דם, צמחי מרפא ויקיפדיה, צמחי מרפא חולון, צמחי מרפא ירושלים, צמחי מרפא כולסטרול, צמחי מרפא כולסטרול, צמחי מרפא להורדת כולסטרול, צמחי מרפא להרגעה, צמחי מרפא להרזיה, צמחי מרפא לימודים, צמחי מרפא לסוכרת, צמחי מרפא לסכרת, צמחי מרפא לעצירות, צמחי מרפא לשינה, צמחי מרפא לשיעול, צמחי מרפא מרווה, ריפוי בעיסוק, ריפוי בעיסוק אוניברסיטת תל אביב, ריפוי בעיסוק ילדים, ריפוי בעיסוק לילדים, ריפוי בעיסוק לימודים, ריפוי בעיסוק מכללות, ריפוי בעיסוק תנאי קבלה, לימודי ריפוי בעיסוק, עמותת, ריפוי בעיסוק, פורום ריפוי בעיסוק, לימודי ריפוי בעיסוק, עמותת ריפוי בעיסוק, פורום ריפוי בעיסוק, דר מאיר וינקלר

תן ציון למאמר זה

5.00