מדורי תוכן

ראשי | רפואה משלימה | רפואה משלימה וכושר גופני

רפואה משלימה וכושר גופני

רפואה משלימה וכושר גופני רפואה משלימה וכושר גופני

לכולנו ברור שאין שיטה יעילה המתאימה לכל אדם, הרי מדובר בבריאות, שהוא המצרך החיוני ביותר לכולנו, (לצערנו, אנו מתעסקים בו רק כשאנו חולים או חשים ברע).לכולנו ברור שאין שיטה יעילה המתאימה לכל אדם, הרי מדובר בבריאות, שהוא המצרך החיוני ביותר לכולנו, (לצערנו, אנו מתעסקים בו רק כשאנו חולים או חשים ברע). כאן אנחנו נתרכז בנושא של כושר גופני שהרי בגישה הבריאותית הכוללנית (הוליסטית) אין מדובר בדיאטה אלא בתזונה נבונה, ואין מדובר "בלהרוג את עצמי", אלא באורח חיים בריא, הכולל חשיבה נכונה, חיובית והרגלים בריאים המתאימים לכל אחד.

פעילות גופנית ודיאטה מפחיתות את הסיכון לחלות במגוון מחלות כיצד?
המנגנונים באמצעותם פעילות גופנית אכן משפיעה על ירידה בתחלואה: ויסות הגנים, שיפור במצב- רוח (ע"י העלאת האדרנלין כושר + תחרות + חברתיות), האטת הזדקנות ע"י התרחבות כלי הדם ההיקפיים ע"י תחמוצת החנקן, הגברת הרגישות לאינסולין, עליה ברמות HDL  "הכולסטרול הטוב", שיפור התפקוד הקוגניטיבי ועוד. חוסר פעילות גופנית, לצד תזונה לקויה הם נגד הפיזיולוגיה של הגוף והמחיר הוא תופעות פתו- פיזיולוגיות של מערכות גופניות שונות. ההבנה שפעילות גופנית זו או אחרת משפרת תפקודים זה השלב הראשון.

השלב הבא הוא להסביר מהי הפעילות הגופנית הספציפית הנכונה לכל אדם. יש גם להתחשב במה שהאדם נהנה לעשות ועל כן יעשה מתוך רצון ולא מתוך הכרח, כך התוצאה תהיה טובה יותר. אני מתפרנסת מהנזקים שהאנשים עושים לעצמם בחדרי הכושר השונים. ההדרכה שניתנת ע"י מוסמכים לגבי המכשירים והשימוש הנכון בהם יכולה להיות טובה. אבל אף מדריך מסומך אינו יכול לחוש את מה שאתם חשים לפני, בזמן הפעילות ואחריה.

אני מדגישה את ההקשבה לגוף שהוא הרי אישיות בפני עצמו. הוא מדבר עימנו בכל רגע נתון: דופק, נשימה, מתח, סימטריה בין שני הצדדים, וכמובן כאב שהוא אות אזהרה. חשוב להתחיל לאט ולהעלות תוך מספר שבועות את העוצמה, את מס' החזרות בכל תרגיל ואת המשך הפעילות, עד כשעה ליום. רצוי לשלב בין פעילויות אירוביות כמו: הליכה, דיווש (אני אישית לא ממליצה על ריצה בשל הנזק לגב ולברכיים), ובמכשירים המפעילים את כל חלקי הגוף, בהדרגה ובאיזון. בכל דבר שתבחרו, הבחירה והאחריות על חייכם- בידיכם.

תתחרו אך ורק בעצמכם, תוך כדי הכרות והוקרה לגוף, המכונה הנהדרת הזו שתפקידה לשרת אותנו. קחו זמן להפוגות, למנוחות, לשתייה, מחשבה תחילה, נשימה מודעת וכך תתחברו לנשמה. רקמת השומן מן המחסנים/עודפים מפנה את מקומה לרקמת שריר, שנבנית במיוחד בעזרתן של חומצות האמינו הנמצאות אין ספק שכושר גופני תות כדי כושר שיפוט, נתונים את תוצאות המרביות. נפש בריאה גוף בריא! זה סוד (רז) הכיף!

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


877 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

לימודים, תזונה, דיאטה ותזונה, כולסטרול, מזון בריא, פעילות גופנית, מחלות, כושר גופני, מטפלים-ברפואה-משלימה, מטפלים ברפואה משלימה, מטפלים רפואה משלימה, מטפלים-רפואה-משלימה, מטפלת מוסמכת, אלטרנטיבילי, אלטרנטיבי לי, מיסטיקנים און ליין, מיסטיקנים און-ליין, אלטרנטיבי לי - המיסטיקנים הכי טובים, אלטרנטיבי לי - מיסטיקנים אונליין, אלטרנטיבי_לי, קורס, לימודי אבחון, לימודי אוסטאופתיה, לימודים פרא רפואיים, לימודים רוחניים, מטפל, מטפל בביורגונומי, מטפל מוסמך, מטפל רב תחומי, מסלולי לימוד, מרפא, מרפאת כאב, פנקס המטפלים, מכשיר לחיטוב הבטן, מכשיר לחיטוב הגוף, מכשיר לכפיפות בטן, מכשיר לעיצוב הבטן, מכשיר לשרירי בטן, מכשיר מתח מקבילים, מכשיר סטפר, מכשיר ספורט, מכשיר רטט להרזיה, מכשיר רטט לחיטוב, מכשיר רטט לחיטוב הגוף, מכשיר ריצה, מכשירי אימון, מכשירי בטן, מכשירי הליכה, מכשירי הרזיה, מכשירי חיטוב, מכשירי כושר, מכשירי כושר ביתיים, מכשירי כושר לבטן, מכשירי כושר לבית, מכשירי כושר לילדים, מכשירי כושר מקצועיים, מכשירי ספורט ביתיים, מכשירי רטט להרזיה, מכשירי ריצה, מכשירים בחדר כושר, מכשירים לבטן, עתליה קונלי

תן ציון למאמר זה

5.00