מדורי תוכן

ראשי | אסטרולוגיה | הכל על אסטרולוגיה | מהי אסטרולוגיה ומהי מפה אסטרולוגית אישית?

מהי אסטרולוגיה ומהי מפה אסטרולוגית אישית?

מהי אסטרולוגיה ומהי מפה אסטרולוגית אישית? מהי אסטרולוגיה ומהי מפה אסטרולוגית אישית?

איך אסטרולוגיה משפיעה על חיינו ומה ניתן להפיק ממנה.גם מי שמאמין באסטרולוגיה וגם מי שאינו מאמין בתורת האסטרולוגיה צריך לדעת כבר בראשית הכתבה שקיימת הסכמה בין המדענים  לבין אסטרולוגים, הסכמה הקובעת שיש קשר בין גרמי השמים ובין כדור הארץ.

הדוגמא הנפוצה ביותר היא הקשר בין מצבו של הירח לגאות ושפל. "הראשון שהצליח לקשור בין תופעת הגאות והשפל ובין הירח היה מגלה הארצות היווניפיתאס. מחזור הגאות והשפל מתרחש פעמיים ביום. הזמן בין גאות אחת לשנייה הוא כ-12 שעות ו-24 דקות, כתוצאה משילוב סיבוב כדור הארץ סביב עצמו עם מסלולו של הירח סביב כדור הארץ".

על כל אחד מהנושאים אשר יוזכרו בכתבה ניתן לכתוב ספר, בחרתי להביא נגיעות מאירות. זוהי שיחה ראשונה בסדרת שיחות בהן ברצוני לתת הסבר לאסטרולוגיה, איך היא משפיעה על חיינו ומה ניתן להפיק ממנה.

על פי האסטרולוגיה קיים בנוסף, קשר בין גרמי השמיים לבין המבנה הנפשי והפסיכולוגי של האדם, המורכב (למשל), כ- 80% נושלים כשהירח, אחראי על נוזלים, גאות ושפל.

השמש אחראית בין השאר על פוטוסינתזה, אשר בלעדיה אין חיים. מאד קל לנו להבין את האיכות האנרגטית שיש לשמש, זוהי אנרגיה מוחשית של חום ואור. אך גם לשאר הכוכבים קיימת איכות אנרגטית מסוימת, היא אמנם לא בהכרח מוחשית אך אין  זה אומר שהיא אינה  קיימת.

מהי מפה אסטרולוגית אישית
מפה אסטרולוגית אומרת שעל פי מערך הכוכבים בשמים, ברגע נתון של זמן (זמן הלידה) נקבעת או מושפעת האישיות. הנתונים לצורך  הפקת מפה אסטרולוגית אישית נלקחים מלוחות אסטרונומים של סוכנות החלל האמריקאית. כל אחד מאיתנו נולד למערך מסוים של אנרגיות שעל פי האסטרולוגים מאפשר לגלות, להבין, את מבנה האישיות הנבחרת.
האסטרולוגיה מקשרת או מחברת את כוכבי מערכת השמש עם תכונות מסוימות של האישיות. כלומר, אנרגיה מסוימת מקישה על המערך הרגשי, אנרגיה אחרת מקישה על המערך השכלתני. יש אנרגיות שהן יותר מנטאליות, יש אנרגיות שהן יותר רגשיות, יש אנרגיות שהן  יצירתיות יותר, יש אנרגיות שהן דמיוניות יותר וכו'. יש סוגים רבים של אנרגיות, והמורכבות הזאת קיימת גם בנו.

כוכבים ואסטרולוגיה
אנו מתייחסים ל- 12 כוכבים שבאחד מהם אנו חיים, והוא כדור הארץ: שמשירחמרקורי - חמהוונוס - נגהמארס - מאדיםיופיטר - צדק,סטורן - שבתאיאוראנוסנפטוןפלוטו וכירון עליהם נדבר בשיחות הבאות.

לכל כוכבי מערכת השמש מייחסים תכונות, אפיונים, אנרגיה מסוימת, למשל: לירח מייחסים את המערך הרגשי, האנרגיה הנשית, המכילה. למארס (מאדים) מייחסים את האנרגיה הפועלת, העושה, היוזמת וכד'. על פי התכונות והאפיונים האלה ניתן לנתח את האישיות של האדם. ניתן להבין את נפשו, את מהלכיו, שאיפותיו, כישוריו ומטרות חייו. מה שבחר לעשות, מה עושה אותו מאושר, מה מעצבן אותו, וכן הלאה.

ההנחה היא שלכל הכוכבים יש השפעה יומיומית, אישית, (לפעמים לוחצת), על האישיות של האדם. אם וכאשר מבינים את האיכויות האלה ניתן להשתמש בהן, ליצירת איזון הרבה יותר טוב באישיות שלנו.

הערך המוסף של האסטרולוגיה הוא קודם כל בהכרת המורכבות האישיותית שלנו, המאפשרת לנו ליצור אינטגרציה טובה יותר ולפתח מודעות לגבי שבילים, כיוונים, איכויות, מקצועות וכו' המתאימים לנו. הדבר השני, הכרת המסלול שהנשמה עושה ולהבין שבאיכויות האלה אפשר להשתמש כאן ועכשיו. "לא בשמיים היא ולא מעבר לים, בידך הדבר לעשותו". כאמור, אנו מקבלים עוד מידע על איכויות שקיימות ויכולים להשתמש בהן. 

מי שעוסק באסטרולוגיה יכול לפענח את מפת הכוכבים על פי מיקומם ומערכות היחסים ביניהם (עם תזוזת הכוכבים בשמיים מערכת היחסים משתנה. יש המון קומבינציות) ולמפות את האישיות של האדם לכול פרטי הפרטים של האיכויות, הכישרונות, הכוחות והתכונות שנבחרו לחיים הנוכחיים, מה הייעוד שלו, הקארמה וכו'.

מערכת היחסים של כדור הארץ עם העולם החיצון, עם הכוכבים במערכת השמש, כל הזמן משתנה. לנו נדמה שזה קבוע, אלא שהדבר הקבוע ביותר ביקום הוא השינוי. כל הזמן יש תזוזה. כדור הארץ נמצא בחלל והוא נע, לנו נדמה שהוא עומד על המקום.

על כן אנו מושפעים מתנודות אלה, ניתן לדמות את השפעתן כמוסיקת רקע.

לכל אחד מאתנו ברגע שנולדנו, כאילו צילמו את מפת השמיים באותה שנייה ומפת השמיים הזאת מורה על פי האסטרולוגיה על מבנה האישיות שלנו. מבנה האישיות שלנו למעבר החיים הנוכחי, אלה האופציות, התכונות, היכולות שלקחנו על עצמנו לממש, לבטא, הקשיים שלנו, הדברים שקל לנו איתם וכן הלאה. לכל אחד מאתנו יש מפה אישית משלו, שהיא בעצם כמו "שעון עצר" על רגע מסוים, בשנה מסוימת, בתאריך מסוים, ביום מסוים ובשעה מסוימת. אבל בעצם הכוכבים ממשיכים להסתובב סביב השמש. כלומר, זאת אשליה, יש השפעות על "שעון העצר" האישי שלנו. המנגינות שמושמעות, האנרגיות שמשפיעות על החיים שלנו הם אנרגיות שמורות על מצב הכוכבים בשמים באותה עת, בהשפעתם על המפה האישית שלנו, או בהשפעתם על מדינה מסוימת, או על כדור-הארץ בכלל. האסטרולוגים מכנים השפעות אלו טרנזיטים או מעברי כוכבים.

באסטרולוגיה השמש מסמלת את האישיות הנבחרת למעבר חיים מסוים. לאחד יש שמש בטלה, לאחר יש שמש בדגים, לאחר יש שמש בגדי, לאחר באריה, לאחר בשור, וכן הלאה. אנשים שנולדים במזל מסוים, מאופיינים על ידי התכונות האלה מבחינת אופי הנשמה שיורדת לגוף או שעליהם להתחבר לאפיונים האלה. זה אומר שהאפיונים האלה אינם ברפרטואר הבולט שלהם, ההתנסותי שלהם ועליהם לפתח אותם.

ברגע שאנו נולדים, אנו בוחרים כור השפעה מסוים אשר מאפשר לנו למצות את עצמנו.

בחירת האפיון של מזל מסוים, קשורה בבחירה למעבר. איזה כלים אני צריך במעבר הזה כדי ללמוד, להתקדם, להתפתח, להתמודד. אני בוחר לי את ההשפעה, את חלון ההסתכלות, אפשר להסתכל על המזל כעל חלון הסתכלות, אני בוחר לי את התכונות שיאפשרו לי להשלים מעגל בצורה הטובה ביותר.

על הבחירה שלנו במזל להתאים לדפוסים, לאמונות שאיתם בחרנו להתמודד, שבהם עלינו לטפל. לכוחות, ליכולות, לכישרונות שאמורים לעזור לנו לצמוח ולגדול.

חודש הלידה מהווה את חלון ההסתכלות של השתקפות של הנשמה בפרק חיים מסוים (הגלגול הנוכחי). למשל, אם מישהו נולד במזל טלה, ההסתכלות שלו על העולם תהא דרך המשקפיים של הטלה היזם, השואף להרפתקאות ועניין הדוהר על הסוס הלבן שלו (כמטאפורה), אל עבר הלא נודע, מחדש, הרפתקן וכדומה. כשחלון ההסתכלות הוא דרך המשקפיים של מזל דגים, תהא זו הסתכלות רגשית השואפת לכדי אחדות ניגודים הרמונה שלמה, הסתכלות אסטטית, רומנטית, קולטת ואמפטית. מזל השמש מציין איכות דרכה אנו רואים/ חווים, את העולם והחיים, שאיננו בהכרח מודעים אליה אך היא המניעה אותנו. כל שאר התכונות מתבטאות דרך תכונות מזל הלידה. יש הרבה מאוד אנשים שנולדים למזל מסוים מפני שאלה התכונות שעליהם לרכוש. אם מדובר במזל דגים, עליהם ללמוד להיות רגישים, קולטים, אמפאתיים, יצירתיים, הפסיכולוגים של העולם וכדומה.

זיכרו תמיד: "הגורל ידוע ... והרשות נתונה"

ליצירת קשר ופרטים נוספים על דורית יעקובי

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


3238 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

ניתוח מפה אסטרולוגית, אסטרולוגיה סינית, התאמת מזלות, מפה אסטרולוגית אישית, מזלות אסטרולוגיה, מפה אסטרולוגית אישית חינם, תחזית אסטרולוגית למחר, התאמה בין שמות, דורית יעקובי, אסטרולוגית מומלצת, התאמה בין מזלות באחוזים, מפת כוכבים אישית, מפת שאלה אישית, אסטרולוגים מפה, מפה אסטרולוגית אישית לפי תאריך לידה, אסטרולוג מפה, מהי אסטרולוגיה, התאמה מינית בין מזלות, התאמה בין מזלות לפי הקבלה, התאמה בין מזלות, התאמה בין מזלות במיטה, התאמה בין מזלות, אסטרולוגיה בתים, מפת שאלה אסטרולוגית, אסטרולוגי שבועית, תחזית אסטרולוגית בטלפון, אופק אסטרולוגי, אסטרולוגיה אופק מזל, אופק אסטרולוגיה סינית

תן ציון למאמר זה

0