מדורי תוכן

ראשי | רוחניות | אהבה רוחנית | למי שלחת SMS?

למי שלחת SMS?

למי שלחת SMS? למי שלחת SMS?

המשפט למי שלחת SMS הוא בעצם שיקוף ותוצאה של יחסים זוגיים שלא השכילו לשמור על קשר ושיתוף נכונים, דבר המביא לחיפוש הריגוש, או האוזן הקשבת הבאהלמי שלחת SMS....? שאלה המגיעה לפעמים בשיח הזוגי, ואני מכיר אותה קצת אחרת. בגלל ההודעה הזו או דומה לה, נשבר האמון בין בני הזוג, ועכשיו מתחל דיאלוג  שלפעמים ממשיך אצלי בקליניקה. 

ברשותכם, מבקש ללכת עם משפט המפתח הזה קצת אחורה ולהבין מה יש מאחוריו, ומדוע הוא בכלל מגיע. בשלב די צעיר אנו מתאהבים שוב, או בפעם מתאהבים הראשונה, וחלק מהאהבות היפות הללו הופכות לקשרי נישואים. בתחילת הדרך אנו עוד ממוקדים בעיקר בקשר הזוגי, אך מטבע הדברים הזמן מוריד קצת את הקצב ולחיי הזוג נכנסים עוד מושכי תשומת לב, (זה נכון אצל כל אחד מבני הזוג). לימודים, קריירה, בשלב מסוים ילדים המגיעים בשעה טובה לעולם, ואנחנו בני הזוג, כבר לא צמודים אחד לשני, פחות נותנים ידיים, פחות חיבוקים ולצערי גם לרוב לא משריינים זמני איכות לבד. 

המשפט למי שלחת SMS הוא בעצם שיקוף ותוצאה של יחסים זוגיים שלא השכילו לשמור על קשר ושיתוף נכונים, דבר המביא לחיפוש הריגוש, או האוזן הקשבת הבאה. דרך אגב, אני מכיר את זה על גברים ונשים כאחד. כלומר, התקשורת הזוגית שלנו נכשלה, ובתור יצורים החיים מתקשורת, דיבור, רגשות, אנו באופן טבעי מחפשים מישהו אמין שיקשיב, יתעניין, יגיב ויאיר, וגם יעיר לנו על מחשבה, עשייה, הופעה אישית.

בכל המקרים בהם הייתי מעורב בשיח כזה או דומה לו, בסוף יצא, אם בשיחות משותפות או בשיחות ב-4 עיניים, נושא תשומת לב מבן או בת הזוג. אבל תמיד. מכאן, מבקש להדגיש ולהציע מספר טיפים היכולים לשמור על רעננות הקשר הזוגי, ולהוות עוד נדבך בדרך לזוגיות ארוכה ויציבה. בואו נתחיל:
משיחות עם הרבה זוגות מצאתי כי אין להם באמת זמן איכות ב-4 עיניים, וכשזה קורה, זה פעם בתקופה ארוכה. לכן מציע לכם, סמנו ביומנים, כן ביומנים זמן שבועי בו אתם לבד עם בני - הזוג, סרט, הליכה, קפה, סתם נסיעה בגשם עם הרכב, ובקיץ הליכה על החוף. העיקר שתהיו לבד ללא ילדים, ללא טלפונים מהעבודה, זמן איכות, פשוטו כמשמעו. זה הזמן לשתף, להתלבט, לספר מה חדש, ומה מפריע בבית, בעבודה, בכלל.

תקשורת: הכלי הבסיסי שלנו לקשר עם העולם, אבל ראשית עם בני הזוג. תקשורת מורכבת ממספר אלמנטים, כמובן שפה, שפת-גוף, ריח, צורת הדיבור ועוד. מצאתי לא פעם, כי תחילת כל המשבר היא לא פעם בעובדה שאחד מבני הזוג שאל משהו, ביקש, והשני בהיסח הדעת או לא, ענה, או ענה בצורה שהשני הבין הפוך לגמרי. בקיצור, שימו לב לבני זוגכם, כשאתם מדברים, עצרו הכל ודברו אליהם, לא מעליהם. אם לא הבנתם, אל תעשו תנועה לא ברורה עם היד, תגידו – היי, לא שמעתי, לא הבנתי. בתקשורת יש או ברור, או לא ברור. הבעיה שהיום הלא ברור רב, בגלל הרבה הסכות צדדיות, וגורם ללא מעט פלונטרים מיותרים, שלהתיר אותם זה מורכב מאוד. 

פרגנו לבני הזוג, לא רק אם קיבל העלאה בשכר. סתם בשביל הכייף. באמצע החיים, משהו קטן, משהו שלא מצפים מכם. לא כל יום ולא כל שבוע, אבל כן, משהו שיביע את הערכתם ואהבתכם.

פרק - ב', משפחה פרק - ב', צריכה הרבה תמיכות והכוונות, כי זו שפה אחרת, אלו מערכות יחסים יותר מורכבות, והסיכוי לעלות אחד לשני בטעות על "יבלת", הוא רב. עם זאת מבקש להציע כאן מעבר להרבה עצות שיש לי לזוגות כאלו, מניסיון אישי, חשבו והסכימו על הצד הכלכלי. בפרק - ב' יש סוגיה כספית סביב מזונות, כן או לא איחוד חשבונות, רכוש קודם, בקיצור הנושא הכלכלי- כספי מורכב ורגיש, הניחו אותו על השולחן, וודאו שסך ההכנסות מספיק לבניית תא משפחתי מורחב. דרך אגב, למי שלחת SMS..... בפרק- ב' הוא לפעמים מעורר שדים אם מתברר שזה לגרוש או הגרושה, חישבו על זה.

לסיכום אבקש לומר, התקשורת הזוגית היא לב העניין במערכת הזוגית - משפחתית, ודרכה ואיתה נבנה האמון שלכם בבני- הזוג. זה בסדר שיש לי חבר קרוב או חברה שלה מספרת הכל, ולא כל דבר בני הזוג חייבים לגעת עד הפרט האחרון, עם זאת למדתי, בני זוג המשתפים, מתלבטים יחד, מרגישים שסומכים אחד על השני, אלה הזוגות שיודעים לעבור משברים, וממשיכים הלאה. פשוט דברו אחד לשני. בהצלחה.

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


2380 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

אהבה רוחנית, תקשורת, מערכת יחסים, תקשורת זוגית, זוגיות, רגשות, אמון, דיבור, אייל שריג

תן ציון למאמר זה

5.00